Tekstilde bayrakçılık sektörünün 2012 Bayrak satışı ve flama satışı oranları bugün açılandı. As Bayrakçılık firmasının analizlerine göre 2012’nin en çok satılan bayrağı Türk Bayrağı oldu.

Firmanın yaptığı analizlerde en çok bayrak satın alan şehirler arasında birinci sırayı Ankara çekiyor. Ankara’yı Erzurum takip ediyor, tablo bir hayli ilginç ve şöyle;

bayrak satışı

En çok satılan flama ve posterler sıralandırmasında ise Türk Bayrağı’ndan sonra Atatürk Posteri 2. sırayı alırken diğer satılan flama çeşitleri şu şekilde Olta BayrakMakam BayrağıPlaj Bayrağı – Kırlangıç Bayrak – şeklinde liste uzayıp gidiyor.

Bu senenin öne çıkan flama çeşitlerini firma yetkilileri şöyle değerlendiriyor; “Makam Bayrağı bayrak satışı son yayınlanan tüzükle her kurumda zaruri hale geldi bu yüzden kurum ve kuruluşlar makam flama ve bayraklarına yöneldiler. Son 3 yılın da gözde flaması Olta Bayrak her kesim tarafından kullanılan bir bayrak çeşidi oldu bu yüzden olta bayrak satışı yükselmiş durumda”. Türk Bayrağı satışı ve Online bayrak satışında en çok bayrak satın alan şehir Ankara oldu.