Türk Bayrağı tüzüğünün 18. maddesine göre salon bayrak direği konulacak makam odaları belirlenmiş ve sayılmıştır. Tüzüğe göre salon direkleri salon direği konulacak makam odasının Türk Bayrağı olduğunda sağ gerisine kurum/kuruluş logolu olduğunda sol gerisine konur. Salon direğine Türk Bayrağı takılacaksa salon bayrak direğinin tepesine ay yıldız monte edilir. Kurum logolu da ise salon direğinin üstünde ay yıldız bulunmaz. Bayrak tüzüğüne göre salon direğine makam bayrağı takıldığında bayrağın alt ucu yerden en az 25 santimetre yüksekte bulunmasına özen gösterilir. Tüzük göz önüne alarak yapılan salon direği imalatında aşağıdaki özellik ve ölçüler salon direği satın almak isteyenlerin beğenisine sunulmuştur.

Salon Bayrak Direği Çeşitleri
1- Krom (beyaz)
2- Prinç (sarı)

Salon Direği Ölçüleri
– 240 santimetre (tepedeki ay yıldız dahil)

Salon Direklerine Takılan Bayrak Çeşitleri
1- Kolalı Telalı (sert duran)
2- Çift Kat Saten (salık duran)

Salon Direği Bayrağı Ölçüsü
– 100×150 santimetre

Salon Direği Bayrak Ek Özellikler
– Dilenirse salon direği flama ve bayraklarının etrafına sim diktirilebilir. Makam odası bayrağında Uygun olan sim yani püskül Türk Bayrağı‘nda altın renginde flama beyaz zeminli ise gümüş renginde olabilir.

Salon Direği Fiyatları
Satın almak istediğiniz salon direği ve flama/bayrak cinsine göre en uygun fiyatı firma yetkililerimizi arayarak alabilirsiniz.

Tel: 0232 445 41 40

Türkiye’nin Her Yerine Kargo Edilir, Garantili ve Üst Düzeyde Kalitelidir.

telalı kolalı makam bayrağı telalı makam odası bayrağımakam odası bayrak direklerisalon bayrak direği