Türkmen Bayrağı Suriye ve Irak’ta yaşayan Türk kardeşlerimizin bayrağıdır. Irak Türkleri, Suriye Türkleri ve Türkmeneli olarak 3 ayrı bayrak altında toplanılmıştır. Türkmen Bayrakları’nı tanıtırken burada yaşayan Türkmenlerin durumu ve tarihinden de kısaca bahsetmek isteriz.

Suriye Türkmenleri Bayrağı

suriye-turkmen-bayragi

Suriye Türkmenleri Özet Tarih: 9. Yüzyılda Türk hakimiyetine giren Suriye bin yıllık Türk idaresinden sonra Sevr anlaşmasıyla Fransızların kontrolüne geçmiştir.
Suriyeli Türklerin Yaşadığı Yerler: Ağırlıklı olarak Şam, Lazkiye, Hama, Humus, Lazkiye ve Rakka’dır. Bu şehirler Suriye’nin en büyük şehirleridir.
Suriyeli Türklerin Nüfusu: Suriye rejimi tarafından azınlık olarak bile kabul edilmeyen Suriye Türkleri sayımlarda ırk olarak sayılmadıkları için kesin olarak nüfusu bilinmemekle beraber, kültürünü koruyan 200 bin ile 500 bin arası Türk yaşadığı tahmin edilmektedir. Asimile edilen Türkler dahil bu rakam 3,5 milyonu bulmaktadır.
Suriye Türkmen Bayrağı Ölçüleri: 30×45 cm. – 50×75 cm. – 70×105 cm. – 100×150 cm. – 120×180 cm. – 150×225 cm. – 200×300 cm. (daha büyük ebatlarda Türkmen Bayrağı için lütfen firma yetkilileri ile görüşünüz.)
Suriye Türkmen Bayrağı Kumaş Özellikleri: Kumaş raşel %100 polyester, dış mekan hava koşullarına uzun süre dayanıklı olup, yağmur, güneş, rüzgar vb. doğa şartlarından çabuk etkilenmez, hızlı kurur ve küf yapmaz. İç mekanda kullanmak istiyorsanız saten kumaşa Doğu Türkistan Bayrağı temin edebilirsiniz.
Suriye Türkmen Bayrağı Fiyatı: Adet ve ölçü belirterek firma yetkilileriyle irtibat kurunuz.

Irak Türkmenleri Bayrağı

irak-turkmen-bayragi

Irak Türkmenleri Özet Tarih: Bölgede Türklerin varlığı Osmanlı tarihinden önceye dayanmaktadır. Türk hakimiyeti bu tarihlerden 1. Dünyası savaşı sonrası İngiliz işgaline kadar devam etmiştir.
Irak Türklerin Yaşadığı Yerler: Irak’ın kuzeyinden itibaren Telafer, Musul, Erbil, Altunköprü, Kerkük, Tuzhurmatu, Kifri, Kara Tepe, Hanekin, Mendeli ve Bağdat’ın güney doğusunda bulunan Bedre’ye kadar uzanan bir şerit üzerinde yerleşmektedir.
Irak Türklerin Nüfusu: Bölgede yaşayan Türk sayısı 2-3 milyon arasında anılmaktadır.
Irak Türkmen Bayrağı Ölçüleri: 30×45 cm. – 50×75 cm. – 70×105 cm. – 100×150 cm. – 120×180 cm. – 150×225 cm. – 200×300 cm. (daha büyük ebatlarda Irak Türkmen Bayrağı için lütfen firma yetkilileri ile görüşünüz.)
Irak Türkmen Bayrağı Kumaş Özellikleri: Kumaş raşel %100 polyester, dış mekan hava koşullarına uzun süre dayanıklı olup, yağmur, güneş, rüzgar vb. doğa şartlarından çabuk etkilenmez, hızlı kurur ve küf yapmaz. İç mekanda kullanmak istiyorsanız saten kumaşa Doğu Türkistan Bayrağı temin edebilirsiniz.
Irak Türkmen Bayrağı Fiyatı: Adet ve ölçü belirterek firma yetkilileriyle irtibat kurunuz.

Türkmeneli Bayrağı

turkmeneli-bayragi

Türkmeneli: Türkmeneli Irak’ta bir bölge adıdır. Bölgenin başkenti Kerkük’tür.
Türkmeneli Sınırları: Sırasıyla Telafer, Musul, Erbil, Altunköprü, Kerkük, Tazehurmatu, Tuzhurmatu, Kifri, Karatepe, Hanekin, Diyala, Mendeli ve Bedre’yi kapsayarak, Bağdat’ın güneydoğusunda, Îran sınırında sonlanır.
Türkmeneli Nüfusu: Türklerin sayısı çeşitli kaynaklarda 2,5-3,5 milyon arasında bulunmaktadır.
Türkmeneli Bayrağı Ölçüleri: 30×45 cm. – 50×75 cm. – 70×105 cm. – 100×150 cm. – 120×180 cm. – 150×225 cm. – 200×300 cm. (daha büyük ebatlarda Türkmeneli Bayrağı için lütfen firma yetkilileri ile görüşünüz.)
Türkmeneli Bayrağı Kumaş Özellikleri: Kumaş raşel %100 polyester, dış mekan hava koşullarına uzun süre dayanıklı olup, yağmur, güneş, rüzgar vb. doğa şartlarından çabuk etkilenmez, hızlı kurur ve küf yapmaz. İç mekanda kullanmak istiyorsanız saten kumaşa Doğu Türkistan Bayrağı temin edebilirsiniz.
Türkmeneli Bayrağı Fiyatı: Adet ve ölçü belirterek firma yetkilileriyle irtibat kurunuz.