motorlu-bayrakmotorlu-otomatik-bayrakotomatik-bayrakuzaktan-kumandali-bayrakmotorlu-turk-bayragiOtomatik motorlu bayrak sistemleri kurum ve kuruluşların belirli ve özel günlerde yapmış oldukları bayrak açım ve kapatım işlemini modern bir şekilde otomatik olarak yapar. Otomatik motorlu bayrak sistemi büyük boyda binalara açılacak olan Türk Bayrağı, Atatürk Posteri gibi dış mekan binada kullandığınız bu materyalleri uzaktan kumandalı, sensörlü vb. üstün düzey donanımlarla sizlerin yerine rahatlıkla yapacaktır.

1- Motor ve Otomatik Bayrak Çalışma Prensipleri

motorlu-bayrak-sistemleri
– Bayrak bir şaft içerisine yerleştirilen tübiler motor ile hareket ettirilmektedir.
– Bayrak otomasyonu mikro işlemcili kontrol kartına uzaktan kumandaya verilan aç kapa butonlrı ile çalıştırılmaktadır.
– Kötü hava koşulları dikkate alınarak otomatik bayrak sistemi yağmur ve rüzgarlı havalar gibi doğa şartlarında sensör yardımıyla otomatik olarak bayrak ve posterinizi güvenle korumaya almaktadır.
– Bayrak mekanizması bayrağın üst şaft kapaklarından iniş yönüne 8 mm. çapındaki her iki yönde çelik halatlar bayrağın alt açılımının bitimine sabitlenmiş ve bayrak altında bulunan baza kenar uç noktalarında bulunan makaralar bu halatlar içerisinden geçirilmiştir. Bayrak aşağı yukarı hareket ederken bu halatlar bayrağın paraşüt gibi açılmasını engelleyerek sistemin stabil çalışmasına olanak sağlamaktadır.
– Sarmal şaftın her iki başında da halat sarma makaraları bulunur. Kumaş açılırken kumaşın düz durması için gerekli olan alt kısma dikilen bazalar kumaşın cephede düz durmasını sağlar.
– Kumaş alt bazasında bulunan yay ve gergi balansları kumaşın aşırı rüzgar görmesi halinde yaylanarak aşırı gerginliği alır ve kumaşın yırtılmasını engeller.
– Sistem 220 volt ile çalışır.
– Sistemin rüzgar ve yağmur sensörüne ilişkin hassasiyetler ayarlanabilir.
– Mekanizmada yer alan alt ve üst limitler mekanizmanın istenen ölçünün dışında açılmasını veya kapanmasını engelleyerek güvenlik sağlar.

2- Otomatik Bayrak Sistemleri Bayrak ve Poster Kumaşı

motorlu-bayrak
– Bayrak kumaşı özel olarak seçilmiş teknik ve 2 yıl dış hava şartlarına sürekli maruz kalsa bile solmayacak, çabuk kuruma yapacak, küf tutmayacak cinsten özel imalat kumaşlardır.
– Bayrak takıldığı alüminyum haznenin içine ıslak sarılsa bile (ki kuruma süresi çok çabuktur) alüminyum olan kutunun içinde herhangi bir tepkimeye girmeyecek cinstedir.
– Bayrak tamamı al renge boyalı üzeri ay yıldız aplikeli %100 polyester imal edilir ve atkıda 130 kgf çözgüde 80 kgf basınca karşı güvenlik kilitlidir.
– Otomatik bayrak sistemine takılacak olan poster de tamamı dijital tekstil baskılı, solmaz, akmaz vb.. aynı özelliklere haizdir.
– Bayrak ve posterler standart olarak 6×9 metre ölçülerinde üretilir ancak dilenen ölçü özel olarak yapılabilir.

3- Otomatik Motorlu Bayrak Sistemi Özellikleri

otomatik-bayrak
– Sistem 6×9 m. standart olmak üzere dilenen ölçülerde yapılabilir.
– Motorlu bayrak sistemi uzaktan kumanda yardımıyla çalışabilir.
– Bayrak sistemi rüzgar, yağmur gibi dış hava şartlarında özel olarak ayarlanıp sensörlü hale getirilebilir.
– Motorlu bayrak sistemi 3 yıl garantilidir.
– 7/24 teknik desteğe haiz olarak sistem önceden çalıştırılıp demonte edilerek tekrar bina yapısına göre özel olarak kurulur.
– Otomatik bayrak sistemi bayrağı 2 yıl garantilidir.
– Sistem otomasyonunda yer alan yağmur sensörü metre kareye 1 kg yağmur düşecek hassasiyette hazır olarak gelir.
– Otomatik bayrak sisteminde yer alan rüzgar sensörü saatte 40 – 60 km.’yi aşan rüzgarlarda kapanacak sensörde hazır olarak gelir.
– Bayrak sisteminde kumaş yırtılmasını engelleyici paslanmaz gergi balansları bulunur.
– Sistem 220 volt elektrikle çalışır.