Bayrak Baskısı As Bayrak | Bayrak ve Flama İmalat Fabrikası
As Bayrak | Bayrak ve Flama İmalat Fabrikası

Bayrak Baskı

Dış hava şartlarıyla direk temas halinde olan tekstil bayrak ürünlerinde bayrağın baskısı ve kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle bayrak kumaşının dış hava şartlarına uzun süre dayanabilmesi için gözeneklere sahip olması gerekmektedir. Bayrak kumaşlarının dokumalarinda kullanılan akrilik lifler bayrağın dış mekanda daha uzun süre dayanabilmesini sağlamaktadır.

Günümüz teknolojisiyle çok ileriye giden tekstil sektörü bayraklarda genellikle polyester dokuma kumaşları tercih etmektedir. Polyester bazlı kumaşlar dokumalarında gözenekler sayesinde rüzgar, güneş ve yağmur gibi dış etmenleri kolaylıkla bünyesinden geçirebilmekte bu da bayrağın dayanıklılığını arttırmaktadır. Bayrağın kalitesini ve uzun ömürlülüğünü sağlayan diğer önemli etmen ise dikimdir.

Bayraklar direk dijital, transfer, emprime, rotasyon gibi yöntemlerle basılabilir. Tüm bu baskı yöntemlerinde tek kat çalışılmışsa arka yüze geçişin net ve boyar maddenin (dispers) güneşte solmaması, yağmurda akmaması gibi özel nitelikler taşıyor olması gerekmektedir.

Bayrak imalatı

Tekstil dijital baskıda en çok karşılaşılan sorun ise makine üzerinde kalmış veya baskıdan sonra fikseden geçen kumaşın üzerine çıkmış görünmez ölü boyanın yağmurda akma durumudur. Bunun için baskıdan geçen kumaş en az 220 derecede fikse yapılmalı ve fikse makinesinin herhangi bir sorununun olmaması gerekir. Tüm bu önlemlere rağmen bu sorunla karşılaşılıyorsa, kumaş yüzeyinde kalan boya artığının makinede 30 derecede yıkanması yeterli olacaktır.

As Bayrakçılık olarak bizler işimizle ve müşterilerimizle barışık, ürettiği bayrakları en iyi şekilde sunmaya çalışan bir firmayız. Fiyatlarımızla da bayrak satın almak isteyen müşterilerimizin yerine düşünüyor ve hareket ediyoruz.

Tags: , , , , ,

Translate »
mobil switch